Parafia p.w. Św. Józefa

STATYSTYKA ROKU 2007

Zestawienie roku 2007

(Do dnia 20.12.2007)

1.  W roku 2006 parafia w osobie Księdza Proboszcza odprowadziła na miejsce wiecznego spoczynku 18 parafian. W tym roku liczba ta wynosi 13. Do wieczności odeszli:

Anna Depta – lat 74

Maria Wesołek – lat 77

Edward Dobosz – lat 72

Jerzy Malucha – lat 49

Joanna Opioła – lat 70

Józef Czerwiński – lat 87

Stefan Małolepszy – lat 64

Gertruda Wardęga – lat 73

Joanna Flądro – lat 33

Henryk Święrczek – lat 74

Marciniak  Stefan – lat 60

Weronika Małolepsza – lat 59

Ginter Muszkiet – lat 70

2. W roku 2006 do Kościoła Katolickiego przyjęliśmy 17 dzieci, zaś w tym roku 2007 - 14. Ochrzczeni zostali:

Jakub Rzepka; Piotr Gębarowski; Nataniel Kolenda; Dawid Wesołek; Piotr Martzinek; Tobiasz Mikołajec; Jakub Rąpała; Patryk Granieczny; Kamil Piela; Natalia Wochnik; Szymon Zientek; Paulina Łopacz; Marta Jaros.

Na 14 dzieci mamy tylko trzy dziewczynki. Wszystkie dzieci zostały ochrzczone w pierwszym roku życia.

3. Do sakramentu małżeństwa przystąpiło zarówno w roku 2006, jak i w tym roku sześć par. Byli to:

Mateusz Żołyński – Anna Mateńczuk

Grzegorz Stopa – Barbara Mrówka

Marcin Suchecki – Ewelina Gorki

Paweł Dankiewicz – Elżbieta Nizio

Stefan Krybus – Ewa Szmit

Robert Kobylański – Aleksandra Utrata

4. Komunii świętych  Ks. Proboszcz zaniósł w tym roku do chorych 228.

Szafarze Nadzwyczajni Komunii świętej zanieśli do chorych we wszystkie niedziele oraz w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy 421 Komunii świętych. Bóg zapłać!

5. Sakrament bierzmowania udzielono 7 marca 2007 roku w naszej parafii. Przyjęło go 28 osób ( 1o dziewcząt i 18 chłopców), uczniów klasy III gimnazjum.  Byli to:

Marta Guga; Magdalena Głąb; Żaneta Mruzek; Joanna Solich; Anna Smołka; Bernadeta Lasak; Ewa Parma; Katarzyna Pierskała; Magdalena Zając; Dawid Benek; Maciej Gadzicki; Jacek Kollek; Dawid Kleta; Sebastian Estachiewicz; Andrzej Król; Michał Koterba; Łukasz Leks; Batłomiej Ludwikowski; Tomasz Mateńczuk; Martin Musiolik; Krystian Noga; Mariusz Trybisz; Michał Pradela Dawid Siudmak; Jacek Siwoń; Tomasz Psoniak; Paweł Urbasik.

6. 7 marca 2007 roku Ksiądz biskup Paweł Stobrawa przeprowadził w naszej parafii wizytację błogosławiąc całej wspólnocie parafialnej.

7. Jako parafia z pomocą naszego "Caritasu"  odwiedziliśmy w pielgrzymce odlewnię dzwonów w Taciszowie i zespół pałacowo- parkowy w Pławniowicach.

W pielgrzymce w październiku odwiedziliśmy również miejsce spoczynku Rafała Kalinowskiego w Czernej, Łagiewniki pod Krakowem oraz klasztor w Tyńcu.

8.W tym roku z wydatną pomocą Pań z naszego Caritasu  przy załatwianiu spraw  formalno-prawnych, dwie nasze parafianki zamieszkały w Domu Pomocy Społecznej „Złota Jesień” w Raciborzu. Bóg zapłać !

„I choćby pogasły wszystkie światła nie pozwól zasnąć nadziei, bo gdzieś na dnie tej ciemności jest płomień, którego nie zgasi żaden wiatr.

Otwieraj oczy szeroko, zaglądaj głębiej niż sięga cień,

Otwieraj uszy na szepty, których nie słyszy mrok”.